WYDAWNICTWO

Piąte marzenie

Jesteśmy wydawnictwem literackim. Wydajemy książki debiutujących autorów, tylko w dwóch gatunkach literackich: kryminał i romans. Nadesłany tekst czytamy i subiektywnie ocenimy, czy nadaje się do publikacji. Jeżeli uznamy książkę za ciekawą, sfinansujemy jej wydanie. Zajmiemy się też jej promocją i sprzedażą.


Kontakt


Oferta

Czy wiecie co jest piątym w kolejności marzeniem ludzi na świecie? Tak, zaraz po zdobyciu wielkiej fortuny, spotkaniu wielkiej miłości, dalekich podróżach i zamieszkaniu w wymarzonym domu, ludzie marzą o napisaniu książki.


Kontakt

Jesteśmy za tym, żeby spełniać marzenia… więc do dzieła. Wydaj swoją książkę.

Wydaj książkę w naszym Wydawnictwie

Do nowych autorów duże wydawnictwa podchodzą z wielką ostrożnością. Dziś wydawanie książek to biznes, a sprzedaż książek znanych autorów niesie ze sobą mniejsze ryzyko porażki.

Na runku pojawiło się wiele wydawnictw, które chętnie wydadzą każdą pozycję, niezależnie od jej jakości. Koszty wydania książki pokrywa jednak autor. 

Paradoksalnie wydanie książki może się więc okazać trudniejsze od jej napisania. Aby uniknąć takich problemów, wydaj książkę w naszym Wydawnictwie.

Poznaj nasze Wydawnictwo

Jesteśmy grupą osób, których pasją są książki. Chcemy robić, to co kochamy, czyli czytać książki. A czytanie książki, której jeszcze nikt nie poznał, to juz wyjątkowa frajda. Postanowiliśmy więc połączyć siły i wspólnie stworzyć wydawnictwo literackie, wydające głównie debiuty. Liczymy, ze wśród nadesłanych propozycji trafią do nas również brylanyty, które po oszlifowaniu staną się diamentami. Takie książki chcemy wydawać. Nie wszystkie, tylko wyjątkowe.

Praca w naszym wydawnictwie to przede wszystkim przyjemność. postanowiliśmy, że będziemy wydawać książki tylko z dwóch gatunków powieści: kryminały i romanse.

Jeżeli napisałeś powieść taką powieść, to zapoznaj się z naszą ofertą. >>

Jesteś zainteresowany?

Nie czekaj. Skontaktuj się z nami i spełnij swoje marzenie!


Kontakt

01

Ocena książki

Przeczytamy Twoją książkę i ocenimy ją. Jeżeli uznamy za interesującą przekażemy do korekty i redakcji Zredagowany tekst zostanie profesjonalnie sformatowany.

02

Szata graficzna

Grafik zaprojektuje okładkę książki. Nie tylko pierwszą stronę, ale także “skrzydełka”, grzbiet i ostatnią stronę. Przygotujemy powieść w zakresie technicznych aspektów, jak format, czcionka, rodzaj papieru.


03

Formalności

Nadajemy jej unikalny numer ISBN wydawany przez Bibliotekę Narodową. W odpowiednich formatach przekażemy gotowy materiał drukarni i będziemy nadzorować cały proces poligraficzny i wysyłkę.

04

Wydruk książki

Wydrukowane egzemplarze Twojej książki będą przez nas magazynowane i wysyłane kupującym. Cały proces niesie ze sobą szereg kosztów, ale bez tego nie będzie zysków.

Policz koszty i zyski

Koszty wydania książki to:

Koszty te w całości ponosi nasze Wydawnictwo.

Zasady rozliczania zysków ze sprzedaży książki są jasne i czytelne. W pierwszej kolejności przychody uzyskane ze sprzedaży pokrywają poniesione koszty wydania książki. Powyżej tej kwoty przychody dzielimy po połowie, miedzy Autora a Wydawnictwo.

Żeby książka przyniosła zysk, stosujemy odpowiednią strategię sprzedaży.

Oceń strategię sprzedaży

Proces sprzedaży poprzedza promocja książki. Skupiamy się tu na mediach społecznościowych. Jeszcze na etapie druku, zabezpieczony prawnie tekst przesyłamy osobom recenzującym książki w Internecie. Osoby te to influencerzy, prowadzący książkowe blogi, vlogi czy też kanały na Youtube.  Dodatkowo za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku zamieszczamy płatne reklamy i posty promujące powieść.

Sprzedaż pierwszego wydania 1000 egzemplarzy ma charakter sprawdzający.  Odbywa się głównie przez przekierowanie za pomocą linka na stronę Wydawnictwa, gdzie można kupić książkę. Stosujemy tez konto na allegro. Umieszczamy książkę w ofercie księgarni internetowych i stacjonarnych w mieście zamieszkania autora.

Jeżeli książka odniesie sukces sprzedażowy, wówczas kolejne wznowienie większej ilości egzemplarzy dodatkowo umieszczamy w sieciach księgarni stacjonarnych.

Aby się to wydarzyło, musisz przesłać nam tekst swojej książki.

Jesteś gotowy na sukces?

Skontaktuj się z nami, a z chęcią odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości!


Kontakt

Prześlij swoją książkę

Książkę możesz przekazać do nas wykorzystując formularz, albo przesłać mailem na adres naszego Wydawnictwa. Plik powinien być w formacie .doc programu Word. Po otrzymaniu książki, potwierdzimy jej odbiór telefonicznie.

Nie musisz się obawiać, że ktoś ukradnie Twój tekst, czy twój pomysł na powieść. Przysługują Ci przedstawione poniżej prawa autorskie.

Prawa autorskie

Twórcy, którego autorskie prawa osobiste zostały zagrożone cudzym działaniem, przysługuje roszczenie o zaniechanie bezprawnego działania (art. 78 ust. 1 zdanie 1 PrAut). W przypadku, gdy doszło już do naruszenia tych praw, twórcy przysługuje roszczenie o przywrócenie stanu poprzedniego, czyli usunięcie przez sprawcę skutków naruszenia. W szczególności może to polegać na złożeniu publicznego oświadczenia o określonej treści i formie. Jeśli działanie, które wywołało naruszenie było zawinione (chodzi tu już nawet o najlżejszą postać winy), twórca może domagać się zasądzenia zadośćuczynienia za doznaną krzywdę (szkodę o charakterze niemajątkowym) lub zasądzenia odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.

Wydawnictwo Piąte Marzenie

  • 39-400 Tarnobrzeg
    ul. Piłsudskiego 6

Dane kontaktowe

Bądź na bieżąco!


Napisz do nas!

Jelena Pajovic